A A A

Podręczniki

Oferujemy w atrakcyjnych cenach podręczniki do nauki języka japońskiego, z których korzystamy podczas naszych zajęć. Zamówienia prosimy składać droga mailową lub telefonicznie:

Japoński dla początkujących

Język japoński dla początkujących

Cena: 34 zł

Podręcznik języka japońskiego dla początkujących jest napisany w przystępnej formie tak, aby każdy zainteresowany nauką tego języka mógł samodzielnie poznawać kolejne zagadnienia gramatyczne, próbować swoich sił w zaproponowanych ćwiczeniach oraz sprawdzić wyniki swoich prób w załączonych rozwiązaniach. Miedzy wyjaśnieniami ściśle gramatycznymi autorka zamieściła wiele cennych uwag dotyczących współczesnych zwyczajów językowych Japończyków. Opanowanie materiału językowego z tego podrecznika gwarantuje podstawowe wyrażanie swoich myśli i uczuć po japońsku. Załączony słownik japońsko - polski pozwala także na konstruowanie jeszcze bogatszych wypowiedzi. Ten podręcznik pokazuje, że japoński język mówiony wcale nie jest trudny, zwłaszcza dla Polaków.

Autor: Ewa Krassowska-Mackiewicz
ISBN: 83-89244-20-9
Ilość stron: 213

Japoński dla średniozaawansowanychJęzyk japoński dla średniozaawansowanych

Cena: 35 zł

Nauka japońskiego na poziomie średniozaawansowanym wiąże się ze zdobyciem umiejętności płynnego mówienia na różnych poziomach ugrzecznienia wypowiedzi. Uczący się pozna w tym podręczniku rozmiate formy grzecznościowe i nauczy się odpowiednio stosować je w praktyce.
Do książki "Język japoński dla średniozaawansowanych" dodano materiał audio na płycie CD po to, żeby czytelnik miał mozliwość posłuchania wymowy japońskich zwrotów i prostych dialogów, poćwiczenia zapamiętania najpotrzebniejszych wyrażeń.

Autor: Ewa Krassowska-Mackiewicz
Ilość stron: 308
Zawiera CD

Japoński. Kurs podstawowyJapoński. Kurs podstawowy

Cena: 35 zł

Kurs podstawowy przeznaczony jest dla początkujących, zaczynających naukę oraz wszystkich, którzy chcą nauczyć się podstaw tego języka. Pakiet polecamy osobom zafascynowanym Krajem Kwitnącej Wiśni, jego kulturą, tradycją, obyczajami i sztuką kulinarną. Kurs obejmuje 11 lekcji (146 min. nagrań), uczy 1500 słów i zwrotów niezbędnych w trakcie codziennych rozmów, m.in. pytania o drogę, przedstawiania się, podróżowania, rezerwacji hotelu, zakupów, kontaktów handlowych.
W książce (128 stron) zamieszczono: wstęp gramatyczny, ćwiczenia i odpowiedzi, pełny zapis wszystkich nagrań alfabetem łacińskim, a także znakami kanji i furiganą. Rozbudowany podręcznik zawiera również informacje o kulturze Japonii oraz liczne ciekawostki, np. nazwy potraw, zasady posługiwania się pałeczkami (hashi), opis typowego mieszkania, wskazówki - jak prawidłowo przywitać się z Japończykiem (wizytówka i ukłony). Płyt można słuchać w dowolnym odtwarzaczu CD i na komputerze.

  • przystępnie objaśniona gramatyka
  • pełny zapis nagrań alfabetem łacińskim i kanji
  • zestawienie katakany i hiragany
  • dodatkowe informacje o Japonii, m.in. shinto, hanami, sztuka jedzenia i potrawy, meishi, teatr, sumo, manga
  • bibliografia

Autorzy: Matayoshi Haraguchi, Ozaki-Multarzyńska Ayako, Miłogost Reczek
Ilość stron: 128
Zawiera CD

 

 

Japoński. Krok dalej.

Cena: 35,50 zł

Kurs podstawowy przeznaczony jest dla osób znających podstawy języka i średnio zaawansowanych. Poszerza znajomość japońskiego, pomaga rozbudować zasób słownictwa oraz doskonalić umiejętność konwersacji na poziomie średnio zaawansowanym (A2 - B1).

PONS. Japoński w 1 miesiącPons. Japoński w 1 miesiąc

Cena: 35 zł

Osią fabularną podręcznika jest zakończona happy-endem kryminalna historia o przemycie narkotyków z udziałem japońskiej mafii (yakuzy). Każda z 10 lekcji za składa się z dialogu, następnie omówione jest występujące w nim słownictwo, dalej komentarz gramatyczny z licznymi przykładami przetłumaczonymi na język polski (zasady gramatyki są odmienne od tego, co znamy z języków europejskich, np. użycie właściwych zaimków osobowych związane jest z pozycją miejscem w hierarchii społecznej osób rozmawiających ze sobą).

Kurs Japoński w 1 miesiąc składa się z:

  • podręcznika (stron 144)
  • osobnej książeczki z krótkim zarysem gramatyki japońskiej oraz słowniczkiem polsko-japońskim (stron 64)
  • 2 płyt CD i kasety audio (100 minut nagrania)

Autor: opracowanie zbiorowe
Zawiera 2 CD

Podstawowe znaki japońskiePodstawowe znaki japońskie

Cena: 39 zł

"Podstawowe znaki japońskie" to słownik-podręcznik do nauki najbardziej potrzebnych ideogramów na podstawowym poziomie nauki języka japońskiego. Zawiera 180 najprostszych symboli z ich wyjaśnieniami, czytaniami i tłumaczeniami. Niewątpliwie wyjątkową wartością podręcznika są rysunki obrazujące kolejność pisania elementów znaku oraz przykładowe zdania, w których znalazły one zastosowanie.

Materiał zawarty w podręczniku w zupełności odpowiada wymogom dotyczącym znajomości ideogramów na międzynarodowym egzaminie z języka japońskiego Noryoku Shiken na poziomie podstawowym (czyli 4 kyu).

Autor: Ewa Krassowska-Mackiewicz
Ilość stron: 386

Minna-no nihongo IIMinna-no nihongo II

Cena: 164 zł

Podręcznik języka japońskiego dla kontynuujących naukę z Minna no Nihongo I, lub po pierwszym z egzaminów JLPT. W całości w języku japońskim (hiragana, katakana, kanji). Nad znakami kanji, umieszczono furiganę (znaki hiragany) aby móc czytać bez znajomości kanji. Minna no Nihongo II zawiera 900 nowych słówek i aby opanować cały materiał z podręcznika, potrzeba od 100 do 150h nauki.

Autor: Yone Tanaka, Akiko Makino
Wydawnictwo: 3A Corporation, Tokyo
Rok wydania: 2009

Minna-no nihongo II chokai tasukuMinna-no nihongo II chokai tasuku - rozumienie ze słuchu

Cena: 164 zł

Rozumienie ze słuchu Minna-no nihongo II chokai tasuku 25 składa się z następujących materiałów: 3xCD, książka (zadania ze słuchu 51 str.), skrypty do płyt i klucz z odpowiedziami (77 str.).
Nowe słownictwo, które nie pojawia się w podręczniku głównym jest wyjaśnione w języku angielskim. Prawidłowe odpowiedzi do zadań znajdziemy na końcu skryptów do płyt CD.
Minna-no nihongo II chokai tasuku pomaga w rozumieniu języka japońskiego mówionego oraz jest świetną pomocą dla osób przygotowujących się do egzaminu języka japońskiego

Autor: Akiko Makino, Yone Tanaka, Itsuko Kitagawa
Wydawnictwo: 3A Corporation, Tokyo
Rok wydania: 2005

Praktyczny kurs gramatyki japońskiejPraktyczny kurs gramatyki japońskiej

Cena: 51 zł

Zbiór praktycznych ćwiczeń gramatycznych na poziomie podstawowym przeznaczonym dla osób, których językiem ojczystym jest język polski. Celem tego opracowania jest sprawdzenie rozumienia gramatyki po opanowaniu konkretnego materiału oraz umożliwienie wykonania pisemnych ćwiczeń gramatycznych i funkcjonalnych. Biorąc pod uwagę brak tego typu opracowań w Polsce, przewidziano możliwość samodzielnej pracy z książką, zamieszczając tabelę znaków hiragana i katagana, wyjaśnienia gramatyczne do każdej lekcji oraz słowniczek wyrazów z polskimi odpowiednikami. Książka zawiera między innymi indeks słownictwa i form gramatycznych oraz tabele konfiguracyjne czasowników. Czytelnik ma możliwość wyboru za pomocą spisu treści lub indeksu form te konkretne hasła, które zamierza opanować za pomocą zawartych w książce ćwiczeń. Tłumaczenia występujące w opracowaniu odnoszą się głównie do kontekstu prezentowanych w ćwiczeniach zdań.

Autor: Maho Ikushima, Anna Komendzińska
Wydwnictwo Naukowe UAM
Rok wydania: 1999

 

J BRIDGE to intermediate Japanese

Satoru Koyama

BONJINSHA, Tokyo 2002

Cena: 129,00 zł